Logo CrazyGames.cz
Zjištěn ovladač
Prozkoumejte naše hry kompatibilní s ovladači

Solitaire hry

Co jsou to hry typu Solitaire?

Solitaire nebo Pasiáns je stará karetní hra, která se hraje již mnoho let. Ve většině solitérů je cílem uspořádat všech třináct karet v každé barvě v pořadí od esa po krále. Eso tvoří "základ", na který se položí dvojka stejné barvy, následuje trojka, čtyřka, pětka atd. Tento proces se nazývá "stavění". Hra vyžaduje zručnost, bystré oko a taktickou hru.

Varianty hry

K dispozici je mnoho různých solitérů, včetně několika krásných variací, které klasická pravidla obměňují. Několik dobrých příkladů Pyramid Solitaire nebo Thieves of Egypt. Obě hry jsou k dispozici na webu SolitaireParadise, který je věnován solitérům. Mezi další známé varianty solitérů patří:

 • Stavění, to je nejklasičtější hra. Jak bylo uvedeno výše, cílem těchto her je stavění karet stejné barvy na eso.
 • Balíčky, v těchto hrách musí být karty sestaveny v opačném pořadí na jiné části plánu zvané "tableau". Poté je lze ve správném pořadí postavit na základy. Tento meziproces obráceného stavění se nazývá "balení". Tyto hry lze dále rozdělit na podkategorie: blokády, plánovače a Pavouci.
 • Non-Builders, to jsou solitérní hry, které nepoužívají žádnou z výše uvedených technik.

Další způsob, jak rozdělit různé solitérní hry, je podle míry odhalení karet.

 • Při otevřených hrách jsou karty viditelné po celou dobu hry a hráč musí k vyřešení pasiánsu použít analýzu.
 • V uzavřených hrách se karty tahají ze zásoby lícem dolů a hráč musí používat úsudek, protože pořadí karet není známo, dokud se neobjeví. Výborným příkladem je např. Tri-Peaks Solitaire která obsahuje tři pyramidy karet, které je třeba spojit místo standardní řady 8 karet.
 • Hry s poloviční otevřeností, hybridní skupina mezi dvěma výše uvedenými.

Historie her Solitaire

Solitér je pravděpodobně německého nebo skandinávského původu, první písemná zmínka pochází z roku 1783. V mezinárodním měřítku má hra solitér mnoho názvů. Často se jí říká "Patience", zejména ve Velké Británii, a ve Francii se hra někdy nazývá "Réussite".

Solitaire byl v německé knize her popsán jako soutěžní karetní hra, při níž se hráči střídají nebo hrají s oddělenými balíčky karet. Myšlenka hrát solitér zcela sám pravděpodobně vznikla proto, že lidé rádi trénovali na soutěžní hry.

V 80. letech 20. století se díky osobním počítačům stal pasiáns opět slavným. Společnost Microsoft zařadila tuto hru jako součást své produktové řady Windows od verze 3.0, počínaje rokem 1990. Dnes se hra často hraje online nebo na tabletech.


FAQ

Jaké jsou nejoblíbenější Solitaire hry?

 1. Four Colors
 2. Mahjongg Solitaire
 3. Magic Towers Solitaire
 4. Kings and Queens Solitaire TriPeaks
 5. Solitaire Social
 6. Pyramid Solitaire Ancient Egypt
 7. Solitr
 8. Emerland Solitaire Card Game
 9. Solitaire Crime Stories
 10. Spooky Tripeaks

Jaké jsou nejlepší Solitaire hry pro mobilní telefony a tablety?

 1. Mahjongg Solitaire
 2. Four Colors
 3. Kings and Queens Solitaire TriPeaks
 4. Spider FRVR
 5. Magic Towers Solitaire

Nejpodceňovanější Solitaire hry hry

 1. Solitr
 2. Spider Solitaire 2 Suits
 3. Classic Solitaire

Co jsou Solitaire hry?

Solitaire je stará karetní hra, která se hraje již mnoho let. Tato karetní hra vyžaduje zručnost, bystré oko a taktickou hru. Existuje velké množství různých solitaire her, které jsou k dispozici online, včetně některých fantastických variací, které dávají do pohybu klasická pravidla. Najděte znovu svou lásku k této klasické karetní hře a vyzkoušejte naše solitaire tituly!


Zahrajte si nejlepší online Solitaire hry zdarma na CrazyGames, není nutné žádné stahování ani instalace. 🎮 Hrajte Four Colors a mnoho dalších právě teď!
Ukázat více