Logo CrazyGames.cz
Zjištěn ovladač
Prozkoumejte naše hry kompatibilní s ovladači

Free Tetris

Hodnocení:
8,3
(2 415 hlasů)
Technologie:
Flash (emulated)
Platforma:
Browser (desktop-only)
Klasifikace:

Tetris je legendární puzzle hra. Byla to jedna z prvních her na trhu, která se zabývá skládáním dlaždic. Free Tetris zůstává věrný původnímu Tetrisu a zachovává si jednoduchý, ale návykový herní styl. Správně poskládejte dílky a zničte řady - rychlost se zvyšuje čím dál jste!

Tipy na Tetris

Free Tetris je podvodně obtížná hra. Chcete se dozvědět, jak se zlepšit v hraní? Zde jsou některé základní tipy, jak si zlepšit hru.

Tip č. 1 - Vizualizujte rotace. Možná jste si již všimli, že rotace bloků je klíčovou součástí hry, která vám pomáhá představit si, kam blok spadne.

Tip č. 2 - Hrajte ploše. Snažte se vytvářet horizontální řady dílků, abyste měli nejvíce příležitostí k pokládání dílků a ničení řad. Nikdy neukládejte bloky do výšky vyšší než dvě dílky nebo nevytvářejte díru hlubší než dvě bloky. Existuje pouze jeden dílek, který může vyplnit díru hlubší než dvě bloky.

Tip č. 3 - Myslete dopředu. Free Tetris vám ukazuje dílek, který bude následovat, v pravém horním rohu. Jakmile si zvyknete na hraní hry, měli byste přemýšlet o tom, co s dalším dílkem uděláte, když upustíte aktuální dílek.

Tip č. 4 - Myslete rychle. Free Tetris vyžaduje rychlé myšlení více než cokoli jiného, i když to nemusí vždy vést k nejlepším rozhodnutím. Hra se zrychluje s každou odstraněnou řadou.

O Free Tetrisu

Free Tetris je velmi podobný původnímu Tetrisu, co se týče herního stylu. Stačí zvyšovat svůj skóre a dostat se do rychlejších úrovní. Barevné dílky vám pomohou identifikovat a rozlišit jednotlivé dílky, což usnadňuje identifikaci bloků a myšlení dopředu.

Tetrisové Dědictví

Ruský softwarový inženýr Alexey Pajitnov vytvořil Tetris v roce 1984. Byla to jedna z prvních her se skládáním dlaždic na trhu, která ovlivnila novější žánry, jako jsou bublinové střílečky. Později se etabloval jako jedna z nejvýznamnějších raných videoher. Během své historie a nespočetné množství jeho různých variant, původní hry stále drží své postavení jako nejvýznamnější.

Tetris se také stal předmětem vědeckého výzkumu a ovlivnil obory jako teorie výpočtů a kognitivní psychologie. Termín "tetrisový efekt" se používá k popisu vizuálních jevů, které se mohou objevit po přílišném hraní videoher.

Platformy

Webový prohlížeč (původně Flash, nyní HTML5)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama